مجموعه : پزشکی و سلامتی. آشنایی با یک بیماری عفونی که بیشتر کودکان به آن مبتلا می شوند. آبله مرغان نوعی بیماری ویروسی خفیف و مسری بوده و عفونت مغز و التهاب عضله قلب از عوارض این بیماری هستند. یک پزشک عمومی گفت: عفونت مغز و التهاب عضله قلب از عوارض ویروس آبله مرغان است. نیلوفر اکبرزاده افزود: آبله مرغان یک بیماری خفیف و مسری است که توسط نوعی ویروس ایجاد می‎شود. وی اظهار کرد: این بیماری می‎تواند در هر سنی رخ دهد اما در کودکان شایع است. اکبرزاده با اشاره به اینکه درد شکمی یا احساس ناخوشی که یک ...

آبله مرغان چه بیماری است و چه خطراتی دارد

مجموعه : پزشكی و سلامتی
آبله مرغان چه بیماری است و چه خطراتی دارد

آشنایی با یک بیماری عفونی که بیشتر کودکان به آن مبتلا می شوند.

 

 

آبله مرغان نوعی بیماری ویروسی خفیف و مسری بوده و عفونت مغز و التهاب عضله قلب از عوارض این بیماری هستند.

 

یک پزشک عمومی گفت: عفونت مغز و التهاب عضله قلب از عوارض ویروس آبله مرغان است.

 

نیلوفر اکبرزاده افزود: آبله مرغان یک بیماری خفیف و مسری است که توسط نوعی ویروس ایجاد می‎شود.

 

وی اظهار کرد: این بیماری می‎تواند در هر سنی رخ دهد اما در کودکان شایع است.

 

اکبرزاده با اشاره به اینکه درد شکمی یا احساس ناخوشی که یک تا دو روز طول می‎کشد از علائم این بیماری است، اضافه کرد: این علائم در کودکان خفیف اما در بزرگسالان شدیدتر است.

 

وی با بیان اینکه از علائم دیگر این بیماری تاول در نواحی بسیار وسیعی از پوست، داخل دهان، گلو و پوست سر است، گفت: این تاول‎ها طی 24 ساعت می‎ترکند و در محل آن دلمه تشکیل می‎شود.

 

این پزشک عمومی به علت‎های عفونت یا ویروس آبله مرغان اشاره کرد و گفت: این ویروس از راه قطره‎های ریز در هوا یا تماس با ضایعات پوستی از فرد بیمار انتقال می‎یابد.

 

اکبرزاده اضافه کرد: یکی از عوامل افزایش دهنده خطر استفاده از داروهای سرکوب دستگاه ایمنی بدن است.

 

وی با بیان اینکه التهاب یا عفونت مغز، التهاب عضله قلب، آرتریت یا التهاب مفصل از عوارض احتمالی ویروس آبله مرغان است، گفت: این بیماری بیشتر در بزرگسالان رخ می‎دهد و در مجموع در کودکان کم‎خطر است.

 

این پزشک عمومی با بیان اینکه برای این بیماری درمان خاصی صورت نمی‎گیرد، افزود: درمان با هدف تخفیف علائم انجام می‎شود که استفاده از کمپرس یخ برای کاهش خارش تجویز می‎شود؛ چرا که خاراندن ضایعات باعث زخم شدن و عفونت پوستی می‎شود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه