این نشانه های بیماری قلبی را جدی بگیرید

این نشانه های بیماری قلبی را جدی بگیرید

مجموعه : پزشکی و سلامتی
این نشانه های بیماری قلبی را جدی بگیرید

افزایش وزن و چربی از علائم خطرناک بیماری‌های قلبی است چربی پشت بازو ارتباط نزدیکی‌ با بیماری‌های عروق قلبی دارد.

حسن تاتاری متخصص قلب و عروق گفت: بیماری‌های قلبی به سه گروه مهم مادرزادی، عروق قلبی و بیماری دریچه قلبی تقسیم می‌شوند عوامل عفونی، اختلال دریچه قلب، استرس و بی تحرکی می‌تواند باعث بیماری‌های قلبی شود.

وی ادامه داد: نشانه‌های این بیماری تا حدودی با برخی بیماری‌های دیگر تشابه دارد ولی شایع‌ترین آن درد قفسه سینه است که مربوط به بیماری عروق قلبی است احساس تپش قلب،‌ ضربان نامنظم قلب و تنگی نفس علائم بیماری قلبی است.

تاتاری گفت: افزایش وزن و چربی از علائم خطرناک بیماری‌های عروقی قلبی است اندازه دور کمر ارتباط نزدیکی با افزایش وزن و چربی دارد درد شکم می‌تواند از نشانه‌های بیماری‌های قلبی باشد برخی از دردها منشا قلبی دارند ولی در شکم احساس می‌شوند.

وی اظهار داشت: بیماری‌های قلبی به خصوص آن‌هایی که منشا عروق قلبی دارند به دلیل تفاوت‌ هورمون‌ها تا 40 -45 سالگی در مردان بیش‌تر است اما در سنین بالای 50-55 سال به دلیل یائسگی‌ خانم‌ها و تغییر هورمون‌ها در مردان و زنان یکسان است.

دکتر تاتاری در پایان گفت: افزایش کلسترول به دلیل یکی از عوامل ایجاد کننده عروق قلبی است ورزش یک عامل بسیار مهم در کاهش کلسترول بد است و می‌تواند باعث کاهش عروق قلبی شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه