خواص ریشه تند زنجبیل

مجموعه : خواص خوراکی ها

خواص ریشه تند زنجبیل

خواص ریشه تند زنجبیل
زنجبیل ریشه‌ای است که علاوه بر مصارف آشپزی دارای خواص درمانی نیز بوده و در درمان التهابات، سرفه، سرماخوردگی و انواع عفونت‌های باکتریایی، ویروس و قارچی مؤثر است و از آنجایی که ابتلا به این مشکلات در میان افراد سـالمند رایج‌تر است، این ماده به عنوان یک ماده غذایی ضدپیری در نظر گرفته می‌شود.

رادیکال‌های آزاد باعث تغییر شکل سلول‌ها شده و با ضعیف کردن آنها، احتمال ایجاد عفونت در آنها را بیشتر می‌کنند. فرآیند افزایش سن همواره با کاهش تدریجی کارآیی سیستم ایمنی همراه است و از این رو باکتری‌ها و ویروس‌ها با شدت بیشتری بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در این میان زنجبیل نقش مهمی در مراقبت از سلول‌ها در برابر عفونت دارد.


اولین اتفاق پس از ایجاد عفونت، التهاب است. التهاب در واقع پیش درآمد تمام بیماری‌هاست. این عارضه با علائمی چون تورم، قرمزی و درد همراه بوده و باعث ناراحتی فرد می‌شود.زنجبیل قادر به متوقف ساختن تمامی این علائم بوده و برای مشکلاتی چون سرفه و گلودرد مؤثر عمل می‌کند.

همچنین زنجبیل توانایی کنترل التهابات را تا حد قابل توجهی داشته و تأثیرگذاری مخرب رادیکال‌های آزاد بر سلول‌ها را کم می‌کند، علاوه بر اینکه علائم فرآیند پیری را نیز تا حد قابل توجهی به تعویق می‌اندازد.

زنجبیل به فرآیند عملکرد گوارش کمک کرده و باعث کاهش نفخ می‌شود، حالت تهوع را بهبود بخشیده و تب را کنترل می‌کند. این ماده غذایی در پائین آوردن سطح کلسترول نیز تأثیرگذار بوده و به دلیل برخورداری از خواص ضدالتهابی دردهای آرتریتی و ورم روده بزرگ را کاهش می‌دهد.

مقدار مصرف زنجبیل بسته به علت استفاده از آن متفاوت است. برای مثال برای مقابله با سوءهاضمه باید بین دو تا چهار گرم از آن را مصرف کرد، در حالی که برای حالت تهوع هنگام حرکت، تنها باید یک گرم از آن را نیم ساعت قبل از حرکت و در صورت تداوم حالت تهوع،
 
نیم تا یک گرم از آن را هر چهار ساعت یکبار مورد استفاده قرار داد. برای جلوگیری از حالت تهوع در حالت عادی، باید روزانه بین نیم تا دوگرم و برای درمان آرتریت روزانه یک تا دو گرم از آن را مورد استفاده قرار داد. البته باید توجه داشت که مصرف زنجبیل در دوران بارداری مناسب نیست.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه