درباره دلفین های دوست داشتنی بیشتر بدانید+تصاویر

انسان‌ها با ماهی تن یا شیرماهی الفت چندانی احساس نمی‌کنند، اما ماهی دلفین از دیرباز جای خاصی در میان انسان‌ها داشته است. آیا این امر به این دلیل است که به نظر دانشمندان، دلفین‌ها با هوش‌ترین حیوانات هستند یا به خاطر چهره آنهاست که همواره خندان به نظر می‌رسد.

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

"شیر می‌خوای برو پیش مامان"

شاید دلفین‌ها را دوست داریم، زیرا آنها نیز چون ما از رده پستانداران هستند. دلفین ماده تنها یک فرزند به دنیا می‌آورد و دلفین نوزاد بسیار زیباست. این طور نیست؟

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

کشتار دلفین‌ها

درد و رنج دلفین‌ها به انسان سرایت می‌کند. صید دلفین در منطقه تای‌جی ژاپن همه‌ساله با خشم واعتراض جهانیان روبرو میشود. ماهیگیران دلفین‌ها را به خلیجی هدایت کرده و سپس آنها را در آب می‌کشند.

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

کوچ دلفین‌ها به مسلخ

دلفین‌ها حیواناتی اجتماعی هستند و به صورت گروهی زندگی می‌کنند. آنها صدای یک‌دیگر را می‌شناسند. ماهیگیران برای صید دلفین با ایجاد نوعی صدای مصنوعی در زیر آب سبب می‌شوند که دلفین‌ها سیستم شنوایی‌شان مختل شود و به سوی خلیجی که ماهیگیران می‌خواهند بروند.

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

حمام خون در خلیج

گرچه مقامات ژاپن سعی می‌کنند خبر کشتار دلفین‌ها به خارج از این کشور نفوذ نکند، اما خون در آب خلیجی که در آن دلفین‌ها کشته شده‌اند این ماجرا را برملا می‌کند. به همین جهت است که ماهیگیران روش کشتن دلفین‌ها را تغییر داده‌اند. آنها میله‌ای آهنی به مغز دلفین شلیک می‌کنند. این میله از طرف دیگر مغز بیرون می‌آید و بسته می‌شود.

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

کسب و کاری پردرآمد

ماهیگیران، بسیاری از دلفین‌ها را کشته و گوشت آنها را می‌فروشند. آنها اما دلفین‌های زیبا را می‌فروشند. تقاضا برای دلفین‌های زیبا از سراسر جهان وجود دارد. ماهیگیران برای هردلفینی که می‌فروشند حدود ۱۵۰ هزار دلار دریافت می‌کنند. انواع نادر دلفین تا ۵۰۰ هزار دلار به فروش می‌رسد.

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

دلفین‌هایی که می‌شناسیم

همین که نام دلفین به زبان می‌آید بیشتر مرد�� جهان به یاد دلفین نوع "پوزه بطری" می‌افتند. این نوع دلفین در بیشتر باغ وحش‌های بزرگ جهان نگهداری می‌شوند. آنها سرعت یادگیری‌شان بیشتر از دیگر انواع دلفین است و به همین دلیل به سرعت تربیت می‌شوند و سرگرم کردن مردم در شهرهای مختلف جهان را می‌آموزند.

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

باهوش و با قابلیت یادگیری زیاد

باهوشی دلفین‌ها سبب شده است آنها قدرت یادگیری فراوانی بیابند و بتوانند به سرگرم کردن مردم بپردازند. اما بسیارند کسانی که با زندگی دلفین‌ها در مراکز تفریحی مخالف‌اند و بر این نظرند که دلفین‌ها از زندگی در این مراکز رنج می‌برند، زیرا جای آنها نه در این استخرهای تفریحی، که در دریا و در کنار هم‌نوعان خود است.

 درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

دلفین‌های هنرپیشه

سامانه‌های عصبی پیشرفته دلفین‌ها و پیچیدگی مغزشان سبب شده که این جیوانات آبزی از ادراک بالایی برخوردار باشند. همین توانایی دلفین‌ها سبب شده که آنها بتوانند در مقابل دوربین فیلم‌ها نیز بدرخشند. سریال تلویزیونی "فلیپر" با استقبال فراوان بینندگانی در سراسر جهان روبرو شد. گفته می‌شود یکی از دلفین‌ها در جریان فیلم‌برداری "خودکشی" کرده است.

درباره دلفین ها و تصاویر دلفین 

استفاده نظامی از دلفین‌ها

به سبب هوش بالای دلفین‌ها نیروی دریایی آمریکا نیز به آموزش این حیوانات آبزی پرداخته است. وظیفه دلفین‌های دست‌آموز از جمله خنثی‌کردن مین‌های دریایی است.

درباره دلفین ها و تصاویر دلفین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه