مجموعه : پزشکی و سلامتی. راهکارهای مناسب برای رفع گردن درد. ایران ناز: اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که پس از بیدار شدن در گردن خود احساس درد می‌کنید احتمالاً سطور آتی برایتان مفید خواهند بود. گردن دردی که با بیدار شدن بروز می‌کند می‌تواند به سبب خوابیدن در موقعیت غیرصحیح یا استفاده از بالش نامناسب ایجاد شود. این نوع درد می‌تواند شدید و آزار دهنده باشد، اما با کمک یک راه‌کار خانگی می‌توان آن را به سادگی برطرف کرد. وقتی با گرفتگی گردن از خواب بیدار می‌شود، از حرکت دادن گردن خودداری نمود ...

درمان گردن درد پس از بیدر شدن از خواب

مجموعه : پزشكی و سلامتی
درمان گردن درد پس از بیدر شدن از خواب

راهکارهای مناسب برای رفع گردن درد

 

ایران ناز: اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که پس از بیدار شدن در گردن خود احساس درد می‌کنید احتمالاً سطور آتی برایتان مفید خواهند بود. گردن دردی که با بیدار شدن بروز می‌کند می‌تواند به سبب خوابیدن در موقعیت غیرصحیح یا استفاده از بالش نامناسب ایجاد شود. این نوع درد می‌تواند شدید و آزار دهنده باشد، اما با کمک یک راه‌کار خانگی می‌توان آن را به سادگی برطرف کرد.

 

وقتی با گرفتگی گردن از خواب بیدار می‌شود، از حرکت دادن گردن خودداری نموده و آن را در حالتی قرار دهید که کمترین احساس درد را دارید. حرکت دادن گردن بلافاصله پس از بیدار شدن اوضاع را وخیم‌تر می‌کند.
دوش گرفتن با آب گرم می‌تواند راه‌حلی بهتر باشد. هنگام دوش گرفتن طوری قرار بگیرید که آب گرم مستقیماً بر روی ناحیه دردناک گردن بریزد. همزمان با نفوذ گرما به پوست، گردنخود را به صورت دایره‌وار بچرخانید. ابتدا گردن خود را به پایین خم کرده و سپس به آرامی به سمت چپ و راست بگردانید. آب گرم باعث تسکین درد عضلات شده و به شما کمک می‌کند تا بدون درد، گردن خود را حرکت دهید.

 

اما بهترین راه حل: یک حوله ضخیم را به شکل لوله درآورید. بهتر است ارتفاع حوله به اندازه‌ای باشد که بتواند گردن شما را نگاه دارد و طول آن نیز به مقداری باشد که تمام گردن شما را پوشش دهد. حال دراز کشیده و از حوله به عنوان بالش خود استفاده کنید. حوله را طوری زیر گردن خود قرار دهید که سر و بدن شما آن را لمس نکنند. به این ترتیب حوله همانند یک ابزار ماساژ بسیار موثر برای تسکین درد گردن عمل خواهد کرد. بهترین مزیت استفاده از این روش این است که به کمک آن می‌توانید در هر حالتی که مایلید بخوابید. البته یک استثناء وجود دارد و آن خوابیدن بر روی شکم است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه