طرز تهیه د سر موزاییکی

طرز تهیه د سر موزاییکی

 طرز تهیه د سر موزاییکی - تصویر 1
 

مواد لازم

120 گرم مارشمالو (پف پفی)

2/1 پیمانه شیر

100 گرم کره

150 گرم کره

150 گرم شکلات تخته ای

120 گرم بیسکویت پتی‌بور یک بسته بزرگ

1 ق س پود رژلاتین

به میزان لازم  گیلاس، باد ام و نارگیل

طرز تهیه:

1.برای تهیه این دسر لذیذ  کف قالب مستطیل شکلی   به عمق 4 تا 5 سانتی متر را کاغذ روغنی بیند ازید تاکف و د یواره‌های آن رابپوشاند.

2. بیسکویت‌ها را خرد کرد ه و با 100 گرم کره ذوب شد ه مخلوط کنید، سپس آن را  کف قالب ریخته و خوب فشار د هید تا منسجم گرد د و  قالب را به مد ت 30 د قیقه د ر یخچال بگذارید.

3.  ژلاتین را با کمی آب مخلوط کرد ه و روی بخار کتری قرار د هید تا کاملا حل شود. مارشمالوها را با شیر د اخل یک ظرف د یگر بریزید و آن را روی بخار کتری قرار د هید تا ذوب شود.

4. حالا به تد ریج ژلاتین را به مارشمالو اضافه کنید و خوب آنها را با هم مخلوط کنید، سپس آن را روی بیسکویت‌ها بریزید. قالب را د وباره د ر یخچال بگذارید تا لایه د وم خود ش را بگیرد.

5.  شکلات تخته‌ای و کره را د ریک کاسه مناسب با هم مخلوط کنید و با روش بن ماری شکلات را ذوب کنید. شعله را خاموش کنید، سپس باد ام، نارگیل و گیلاس را هم اضافه کرد ه و آنها را با هم مخلوط کنید.

6. قالب را از یخچال د رآورید. مخلوط شکلات را روی لایه مارشمالو بریزید. قالب دسر را یک ساعت دیگر د ر یخچال قرار د هید تا د سر شما آماد ه شود، سپس دسر را از یخچال د ر آورد ه و برش بزنید.

منبع : آشپزی مثبت
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه