مجموعه : بهداشت و زیبایی و فشن. به راستی چرا بدن ما می خارد ؟. در پی کشف علت دقیق خارش پوست بدن، دانشمندان یک گام دیگر به ارائه روش درمان قطعی برای عارضه خارش‌های مزمن و دوره‌ای پوستی نزدیک شدند. به گزارش ایران ناز پژوهشگران موسسه سالک مشاهده کردند برخی از این سلول‌ها را می‌توان با تابش نور تحریک کرده و نوع خارش ایجاد شده در بدن انسان و واکنش سلول‌های عصبی ستون فقرات به حس خارش ناشی از پرتوهای نور و خارش‌های ایجاد شده توسط عوامل شیمیائی یا گزیدگی حشراتی مانند پشه، متفاوت است. نتایج به دست آم ...

علت خارش پوست بدن

مجموعه : بهداشت و زیبایی و فشن
علت خارش پوست بدن

به راستی چرا بدن ما می خارد ؟

 

در پی کشف علت دقیق خارش پوست بدن، دانشمندان یک گام دیگر به ارائه روش درمان قطعی برای عارضه خارش‌های مزمن و دوره‌ای پوستی نزدیک شدند.

 


به گزارش ایران ناز پژوهشگران موسسه سالک مشاهده کردند برخی از این سلول‌ها را می‌توان با تابش نور تحریک کرده و نوع خارش ایجاد شده در بدن انسان و واکنش سلول‌های عصبی ستون فقرات به حس خارش ناشی از پرتوهای نور و خارش‌های ایجاد شده توسط عوامل شیمیائی یا گزیدگی حشراتی مانند پشه، متفاوت است.

 


نتایج به دست آمده از مطالعات می‌تواند به دانشمندان در مسیر شناخت دقیق‌تر مکانیزم‌های بالقوه ایجاد خارش که توسط شرایط و عوامل متعددی مانند اگزما، اختلالات عصبی ناشی از دیابت، انقباض‌های عضلانی و برخی از انواع خاص سرطان ایجاد می‌شود، یاری کند. این کشف همچنین می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد که چرا بدن برخی از افراد در هنگام ابتلا به خارش‌های پوستی مزمن، به داروهای آنتی هیستامین پاسخ مناسب نمی‌دهد.

 


فعالیت بیش از حد و تحریک این مسیرهای عصبی که احتمالاً وظیفه اصلی آن‌ها تشخیص و شناسایی حضور حشرات روی پوست بدن انسان است، می‌تواند دلیل اصلی بروز خارش‌های دوره‌ای و مزمن باشد.

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه