عمده‌ترین دلایل گریه کودکان را بشناسید

عمده‌ترین دلایل گریه کودکان را بشناسید
آفتاب: از کجا بدانیم که نوزادمان به چه دلیل گریه می کند و راه حل آن چیست؟
 
عمده‌ترین دلایل گریه کودکان را بشناسید - تصویر 1
 
۱- گرسنگی
 
احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان می رسد همین است؛ نوزادم گرسنه است که دارد گریه می کند. اگر نشانه ها یا زمان گرسنه شدن نوزادتان را کشف کنید شاید بتوانید قبل از اینکه به گریه بیفتد شیرش را به او بدهید.
 
- بعضی از نشانه های گرسنگی: سر و صدا راه می اندازد, لب هایش را می خورد, دستش را به دهانش می برد و وقتی انگشتتان را به صورتش نزدیک می کنید سرش را برای گرفتن انگشت شما نزدیک می کند.
 
۲- خرابکاری در پوشک
 
به محض اینکه زمان عوض کردن پوشکش می رسد, با آژیر گریه شما را خبر می کند. اگر بعد از عوض کردن پوشک بازهم گریه کرد, کشاله رانش را چک کنید, ممکن است پوست بچه در اثر ادرار سوخته باشد و همین آزارش بدهد.
 
۳- خواب آلودگی
 
وقتی نوزاد شما خوابش می آید به خصوص زمانی که بسیار خسته است, شروع می کند به سر و صدا راه انداختن و گریه کردن. او برای خوابیدن به کمک شما احتیاج دارد؛ به او شیر بدهید, در آغوشش بگیرید و آرام تکانش دهید یا هرکار دیگری که او قبل از خواب دوست دارد, انجام دهید.
 
۴- بغل شدن
 
کودک شما نیاز زیادی به بغل شدن دارد. او صورت و صدای والدینش را دوست دارد و به صدای قلب شما گوش می دهد. او حتی می تواند بوی شما را تشخیص دهد. گریه روشی است برای اینکه اعلام کند به آغوش پدر و مادرش نیاز دارد.
 
ممکن است فکر کنید که اگر زیاد بغلش کنید لوس می شود و یا به اصطلاح بغلی می شود اما در ماه های اولیه تولد چنین اتفاقی نمی افتد و تا یک سال اول زندگی به محض اینکه خواست, باید بغلش کنید.
 
برای اینکه گاهی به بازو و کمرتان استراحت دهید می توانید از وسیله ای به نام «آغوش» که به کمر شما بسته شده و کودک در آن قرار می گیرد, استفاده کنید.
 
۵- آروغ زدن
 
اگر نوزادتان بعد از خوردن غذا دارد گریه می کند, یک آروغ کوچولو ممکن است گریه اش را بند بیاورد. او در حین شیر خوردن از سینه مادر یا مکیدن شیشه شیرش، مقدار زیادی هوا می بلعد که موجب نفخ کردن و در نتیجه دل درد گرفتنش می شود.
 
۶- تحریک های محیطی
 
بچه ها از طریق تحریک های محیط اطرافشان یاد می گیرند اما گاهش پردازش تمام این تحریک ها برایشان سخت و آزار دهنده می شود؛ نور, صدا, دست به دست شدن توسط چهره های مختلف و جدید او را کلافه و خسته می کند. گریه یعنی دیگر کافی است.

 

گریه
نوزاد
گرسنگی
پوشک
علت
آروغ
خواب
محیط
خرابکاری
مادر
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه