نکاتی که خانم ها باید درباره کلسیم بدانند

نکاتی که خانم ها باید درباره کلسیم بدانند

مجموعه : رژیم غذایی ، تغذیه و سلامتی
نکاتی که خانم ها باید درباره کلسیم بدانند

در طول دهه های گذشته، مردم با اخبار ضد و نقیضی درمورد کلسیم مواجه شده اند. در زمستان سال 2012، روزنامه نیویورک تایمز با انتشار خبری اعلام کرد:” زنان سالم باید برای پیشگیری از شکستگی استخوان، مکمل ویتامین د و کلسیم مصرف کنند. ” چند روز بعد، در کمال تعجب، نتایج یک مطالعه که در مجله غدد درون ریز آمریکا منتشر شد نشان داد، مکمل کلسیم تاثیری بر افزایش طول عمر نمی گذارند.

اکنون، دکتر اتل سیریس، مدیر مرکز پیشگیری از پوکی استخوان مرکز درمانی دانشگاه کلمبیا گفت:” برای حفظ تندرستی استخوان های بدن و پیشگیری کردن از شکستگی آنها باید مکمل های ویتامین د و کلسیم را به اندازه مناسب مصرف کرد.”

با مطالعه موارد زیر می توانید اطلاعات تان را درباره ماده معدنی کلسیم به تکامل برسانید.

1- مقدار دقیق مصرف کلسیم
زنانی که یائسگی نشده اند و مردانی که کمتر از 50 سال دارند باید روزانه هزار میلی گرم مکمل کلسیم مصرف کنند. زنان یائسه و مردانی که بیش از 50 سال دارند نیز باید روزانه هزار و دویست میلی گرم مکمل کلسیم بخورند.

2- مقدار دقیق کلسیم مورد نیاز بدن
یافته های دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد، با مصرف روزانه پنیر، ماست و بستنی، کلسیم مورد نیاز بدن تامین می شود. گیاه خواران نیز با مصرف کلم بروکلی، آب میوه و غلات غنی شده با کلسیم به راحتی می توانند روزانه 300 میلی گرم کلسیم وارد بدن شان کنند.

3- محاسبه میزان کلسیم مواد غذایی
میزان کلسیمی که روزانه مصرف می کنید را محاسبه کنید، اگر عدد به دست آمده بین هزار تا هزار و دویست میلی گرم است، باید مصرف مکمل کلسیم را متوقف کنید.

4- جذب پله پله کلسیم
بدن انسان در یک بازه زمانی تنها 600 میلی گرم کلسیم جذب می کند. بهتر است پنیر را در صبحانه، ماست را در ناهار و شام بخورید.

5- دریافت ویتامین د
بدن برای جذب کلسیم به ویتامین د نیاز دارد. برای جذب این ویتامین باید در معرض نور آفتاب قرار گرفت که خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. بهترین روش برای تامین ویتامین د مورد نیاز بدن مصرف روزانه مکمل ویتامین د است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه