هفت نکته که نشان می­دهد کودک شما دوست‌تان دارد

هفت نکته که نشان می­دهد کودک شما دوست‌تان دارد

شهرزاد: قدر این همه عشق را بدانید، این همه عشقی که با زبان بی­ زبانی نثارتان می­شود، این همه محبتی که در واکنش‌ها نهفته، کنش شما و واکنش آن‌ها. این موجودات کوچک دوست­داشتنی به عنوان فرزند به راحتی همه زندگی شما را تحت تاثیر قرار می­دهند. علاقه بی­ حد و حصری به والدین‌شان دارند. بچه هاشما را دوست دارند. آنها عاشق شما هستند. با این وصف این فقط شما نیستید که همه محبت‌تان را نثار بچه ها می­کنید تا علاقه­ تان را به آن‌ها به زبان بياوريد و با رفتارتان برای آن‌ها روشن می­کنید چقدر دوستشان دارید. بچه هاهم به زبان خودشان به شما می­فهمانند که چقدر دوست‌تان دارند. چقدر به شما و حمایت‌تان احتیاج دارند. فقط کافی است زبان آن‌ها را بشناسید. این زبان را می­توانید در رفتارشان بیابید.

 

هفت نکته که نشان می­دهد کودک شما دوست‌تان دارد - تصویر 1

 

هفت نشانه وجود دارد که ثابت می­کند فرزندان‌تان شما را دوست دارند. شاید این نشانه­ ها برای شما آشنا باشند. در غیر این‌صورت اگر به خوبی بدانید کدامیک از رفتارهای فرزندان‌تان می­تواند مترادف با ابراز علاقه او به شما باشد پس بهتر می­توانید این همه احساسات را پاسخ بدهید.

 

 

1- وقتی نوزادتان به چشم‌های شما خیره می­شود...

 

وقتی نوزادتان تازه متولد شده و چشمش را به چشمان‌تان می­دوزد به شدت در تلاش است تا صورت‌تان را به خاطر بسپارد. در واقع هیچ چیز دیگری برای نوزاد شما درباره این دنیا و اتفاقات پیرامونش وجود ندارد که او بتواند آن‌ها را درک کند. او فقط یک چیز می­داند و آن هم  این‌که در این دنیا شما مهم‌ترین چیزی هستید که دارد. یادتان باشد وقتی به چشمهای‌تان خیره می­شود یعنی آن‌که خیلی دوست‌تان دارد.

 

 

2- وقتی به شما فکر می­کند...

 

بچه هابه شما فکر می­کنند. حتی مواقعی که کنارتان نیستند باز هم به شما فکر می­کنند و چهره­ تان را به خاطر می­آورند. بچه ها در فاصله سنی 8 تا12 ماه وقتی شما را کنار خود نمی­بینند، سرشان را می­چرخانند شايد پیدای‌تان کنند. گاهی چهره­ شان نگران می­شود اما کافی است دوباره خودتان را به آن‌ها نشان بدهید تا لبخند به لب‌هایشان بازگردد. این اتفاق همان فکر کردن است. با این وصف تا وقتی کنار بچه ها هستید و آن‌ها شما را می­بینند همه چیز رو به راه است اما وقتی برای دقایقی هر چند  کوتاه آنها را تنها می‌گذارید بزرگ‌ترین دغدغه زندگی‌شان شکل می­گیرد!

 

 

3-  وقتی به آغوش شما پناه می­آورند...

 

بچه هادر یکی دو سالگی معنی واژه­ هایی مانند "دوستت دارم" را متوجه نمی­شوند اما این دلیل نمی­شود که آنها علاقه­ شان را به شما نشان ندهند. ‌درواقع شما می­توانید حس علاقه­ مندی آنها را  به خود در رفتارهای‌شان پیدا کنید. تا به حال می­دانستید چرا وقتی بچه ها زمین می­خورند یا از چیزی ناراحت می­شوند بلافاصله به سمت شما می­دوند و خودشان را در آغوش‌تان جای می­دهند؟ دلیلش علاقه­ ای است که آن‌ها به شما دارند. در واقع بچه هابا رفتارشان به شما می­گویند که دوست‌تان دارند.

 

 

4- وقتی به شما هدیه می­دهند...

 

بچه ها وقتی کمی بزرگتر می­شوند با هدایایی عجیب و غریب شما را غافلگیر می­کنند. یک شاخه گل رز که از باغچه خانه چیده شده، یک تکه سنگ کوچک که از گوشه و کنار حیاط خانه پیدا کرده­­ اند و هدایایی از این قبیل نشان از علاقه بی حد و حصر کودکان به شما دارد. شاید وقتی یک تکه سنگ گلی و کج و معوج را به عنوان هدیه کف دست‌تان می­گذارند، خنده­ تان بگیرد اما در واقع باید بدانید که این حرکت یعنی _دوستت دارم_  پس خوشحال باشید!

 

 

5- وقتی می­خواهند نزدیکشان باشید...

 

در واقع این بچه هاهستند که مرتب دور و اطراف شما حرکت می­کنند و اگر کمی دقت کنید متوجه می­شوید که هرگز از محدوده خاصی دورتر نمی­روند چون عملا می­خواهند نزدیک شما باشند.در چنین شرایطی اگر به خاطر مشغله­های مختلف حواس‌تان به آن‌ها نباشد آن وقت است که با کلام توجه شما را به خودشان جلب می­کنند. مثلا مرتب به شما می­گویند: "من را نگاه کن" و بعد که نگاه شما معطوف به آن‌ها می­شود جمله ای نامفهومی مي‌گویند یا ادای خنده‌دار درمی­آورند. در واقع این بچه هاتنها هدف‌شان جلب توجه شماست. آن‌ها توجه شما را می­خواهند چون دوست‌تان دارند.

 

 

6- وقتی رازهای‌شان را به شما می­گویند...

 

چه تصوری از رازهای این موجودات کوچک دارید؟طبیعی است که آنچه آن‌ها به عنوان راز همراه خود دارند نکاتی است که وقتی می­شنوید به شدت خنده ­تان می­گیرد. مثلا شکستن مجسمه ­ای و پنهان کردن آن لابه ­لای تشک مبل راحتی خانه! یا کندن کله عروسک و مخفی کردن آن بین باقی اسباب­ بازی‌ها. مهم اینجاست که بچه هاوقتی تصمیم می­گیرند این رازها را با شما درمیان بگذارند به واقع به زبان دیگری علاقه­ شان را به پدر ومادر نشان داده ­اند .بهتر است در چنین مواقعی آن‌ها را به خاطر پنهان کاری که قبلا انجام داده­اند توبیخ نکنید. بلکه به خاطر اعتمادی که به شما کرده­ اند(که به واقع حاکی از حس علاقه­ مندی آن‌ها به شماست) این بچه هارا دریابید و پاسخ محبت‌شان را بدهید.

 

 

7- وقتی آن‌ها جیغ و داد می­کنند...

 

از دست شما عصبانی شده­اند و بابت این ناراحتی حسابی سرتان جیغ و داد می­کنند. شاید از این قضیه اصلا خوش‌شان نیاید اما بهتر است بدانید این بچه هااگر عمیقا به شما علاقه­ نداشته باشند هرگز وقتی بابت موضوعی از دست‌تان ناراحت می­شوند این‌چنین داد و بیداد راه نمی­اندازند. در واقع این دادو فریاد گاه و بیگاه هم نشان دیگری از علاقه آن‌ها به شماست. در غیر اینصورت نه دادو فریادی در کار بود و نه دلخوری.

 

نوزاد
دوست داشتن
آغوش
راز
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه