هفت نکته که نشان می­دهد کودک شما دوست‌تان دارد

هفت نکته که نشان می­دهد کودک شما دوست‌تان دارد

شهرزاد: قدر این همه عشق را بدانید، این همه عشقی که با زبان بی­ زبانی نثارتان می­شود، این همه محبتی که در واکنش‌ها نهفته، کنش شما و واکنش آن‌ها. این موجودات کوچک دوست­داشتنی به عنوان فرزند به راحتی همه زندگی شما را تحت تاثیر قرار می­دهند. علاقه بی­ حد و حصری به والدین‌شان دارند. بچه هاشما را دوست دارند. آنها عاشق شما هستند. با این وصف این فقط شما نیستید که همه محبت‌تان را نثار بچه ها می­کنید تا علاقه­ تان را به آن‌ها به زبان بياوريد و با رفتارتان برای آن‌ها روشن می­کنید چقدر دوستشان دارید. بچه هاهم به زبان خودشان به شما می­فهمانند که چقدر دوست‌تان دارند. چقدر به شما و حمایت‌تان احتیاج دارند. فقط کافی است زبان آن‌ها را بشناسید. این زبان را می­توانید در رفتارشان بیابید.

 

هفت نکته که نشان می­دهد کودک شما دوست‌تان دارد - تصویر 1

 

هفت نشانه وجود دارد که ثابت می­کند فرزندان‌تان شما را دوست دارند. شاید این نشانه­ ها برای شما آشنا باشند. در غیر این‌صورت اگر به خوبی بدانید کدامیک از رفتارهای فرزندان‌تان می­تواند مترادف با ابراز علاقه او به شما باشد پس بهتر می­توانید این همه احساسات را پاسخ بدهید.

 

 

1- وقتی نوزادتان به چشم‌های شما خیره می­شود...

 

وقتی نوزادتان تازه متولد شده و چشمش را به چشمان‌تان می­دوزد به شدت در تلاش است تا صورت‌تان را به خاطر بسپارد. در واقع هیچ چیز دیگری برای نوزاد شما درباره این دنیا و اتفاقات پیرامونش وجود ندارد که او بتواند آن‌ها را درک کند. او فقط یک چیز می­داند و آن هم  این‌که در این دنیا شما مهم‌ترین چیزی هستید که دارد. یادتان باشد وقتی به چشمهای‌تان خیره می­شود یعنی آن‌که خیلی دوست‌تان دارد.

 

 

2- وقتی به شما فکر می­کند...

 

بچه هابه شما فکر می­کنند. حتی مواقعی که کنارتان نیستند باز هم به شما فکر می­کنند و چهره­ تان را به خاطر می­آورند. بچه ها در فاصله سنی 8 تا12 ماه وقتی شما را کنار خود نمی­بینند، سرشان را می­چرخانند شايد پیدای‌تان کنند. گاهی چهره­ شان نگران می­شود اما کافی است دوبار�� خودتان را به آن‌ها نشان بدهید تا لبخند به لب‌هایشان بازگردد. این اتفاق همان فکر کردن است. با این وصف تا وقتی کنار بچه ها هستید و آن‌ها شما را می­بینند همه چیز رو به راه است اما وقتی برای دقایقی هر چند  کوتاه آنها را تنها می‌گذارید بزرگ‌ترین دغدغه زندگی‌شان شکل می­گیرد!

 

 

3-  وقتی به آغوش شما پناه می­آورند...

 

بچه هادر یکی دو سالگی معنی واژه­ هایی مانند "دوستت دارم" را متوجه نمی­شوند اما این دلیل نمی­شود که آنها علاقه­ شان را به شما نشان ندهند. ‌درواقع شما می­توانید حس علاقه­ مندی آنها را  به خود در رفتارهای‌شان پیدا کنید. تا به حال می­دانستید چرا وقتی بچه ها زمین می­خورند یا از چیزی ناراحت می­شوند بلافاصله به سمت شما می­دوند و خودشان را در آغوش‌تان جای می­دهند؟ دلیلش علاقه­ ای است که آن‌ها به شما دارند. در واقع بچه هابا رفتارشان به شما می­گویند که دوست‌تان دارند.

 

 

4- وقتی به شما هدیه می­دهند...

 

بچه ها وقتی کمی بزرگتر می­شوند با هدایایی عجیب و غریب شما را غافلگیر می­کنند. یک شاخه گل رز که از باغچه خانه چیده شده، یک تکه سنگ کوچک که از گوشه و کنار حیاط خانه پیدا کرده­­ اند و هدایایی از این قبیل نشان از علاقه بی حد و حصر کودکان به شما دارد. شاید وقتی یک تکه سنگ گلی و کج و معوج را به عنوان هدیه کف دست‌تان می­گذارند، خنده­ تان بگیرد اما در واقع باید بدانید که این حرکت یعنی _دوستت دارم_  پس خوشحال باشید!

 

 

5- وقتی می­خواهند نزدیکشان باشید...

 

در واقع این بچه هاهستند که مرتب دور و اطراف شما حرکت می­کنند و اگر کمی دقت کنید متوجه می­شوید که هرگز از محدوده خاصی دورتر نمی­روند چون عملا می­خواهند نزدیک شما باشند.در چنین شرایطی اگر به خاطر مشغله­های مختلف حواس‌تان به آن‌ها نباشد آن وقت است که با کلام توجه شما را به خودشان جلب می­کنند. مثلا مرتب به شما می­گویند: "من را نگاه کن" و بعد که نگاه شما معطوف به آن‌ها می­شود جمله ای نامفهومی مي‌گویند یا ادای خنده‌دار درمی­آورند. در واقع این بچه هاتنها هدف‌شان جلب توجه شماست. آن‌ها توجه شما را می­خواهند چون دوست‌تان دارند.

 

 

6- وقتی رازهای‌شان را به شما می­گویند...

 

چه تصوری از رازهای این موجودات کوچک دارید؟طبیعی است که آنچه آن‌ها به عنوان راز همراه خود دارند نکاتی است که وقتی می­شنوید به شدت خنده ­تان می­گیرد. مثلا شکستن مجسمه ­ای و پنهان کردن آن لابه ­لای تشک مبل راحتی خانه! یا کندن کله عروسک و مخفی کردن آن بین باقی اسباب­ بازی‌ها. مهم اینجاست که بچه هاوقتی تصمیم می­گیرند این رازها را با شما درمیان بگذارند به واقع به زبان دیگری علاقه­ شان را به پدر ومادر نشان داده ­اند .بهتر است در چنین مواقعی آن‌ها را به خاطر پنهان کاری که قبلا انجام داده­اند توبیخ نکنید. بلکه به خاطر اعتمادی که به شما کرده­ اند(که به واقع حاکی از حس علاقه­ مندی آن‌ها به شماست) این بچه هارا دریابید و پاسخ محبت‌شان را بدهید.

 

 

7- وقتی آن‌ها جیغ و داد می­کنند...

 

از دست شما عصبانی شده­اند و بابت این ناراحتی حسابی سرتان جیغ و داد می­کنند. شاید از این قضیه اصلا خوش‌شان نیاید اما بهتر است بدانید این بچه هااگر عمیقا به شما علاقه­ نداشته باشند هرگز وقتی بابت موضوعی از دست‌تان ناراحت می­شوند این‌چنین داد و بیداد راه نمی­اندازند. در واقع این دادو فریاد گاه و بیگاه هم نشان دیگری از علاقه آن‌ها به شماست. در غیر اینصورت نه دادو فریادی در کار بود و نه دلخوری.

 

نوزاد
دوست داشتن
آغوش
راز
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه