مجموعه : پزشکی و سلامتی. به گزارش ایران ناز: در این مطالعه متخصصان به بررسی وجود ویروس لوسمی گاو در بافت پستان 240 زن پرداخته و دریافتند در 59 درصد از نمونه‌های گرفته شده از زنان مبتلا به سرطانسینه، نشانه‌هایی از وجود این ویروس بوده است و تنها در 29 درصد از نمونه‌ زنانی که سرطان سینه نداشته‌اند نشانه‌هایی از ویروس لوسمی گاو وجود داشته است. متخصصان با بررسی اطلاعات جمع آوری شده متوجه شدند احتمال ابتلا به سرطان سینه در زمان وجود ویروس لوسمی گاو سه برابر بالاتر است. نقش این ویروس در بروز سرطان ...

ویروسی که با سرطان سینه مرتبط است

مجموعه : پزشكی و سلامتی
ویروسی که با سرطان سینه مرتبط است

به گزارش ایران ناز: در این مطالعه متخصصان به بررسی وجود ویروس لوسمی گاو در بافت پستان 240 زن پرداخته و دریافتند در 59 درصد از نمونه‌های گرفته شده از زنان مبتلا به سرطانسینه، نشانه‌هایی از وجود این ویروس بوده است و تنها در 29 درصد از نمونه‌ زنانی که سرطان سینه نداشته‌اند نشانه‌هایی از ویروس لوسمی گاو وجود داشته است.

 

متخصصان با بررسی اطلاعات جمع آوری شده متوجه شدند احتمال ابتلا به سرطان سینه در زمان وجود ویروس لوسمی گاو سه برابر بالاتر است. نقش این ویروس در بروز سرطان سینه نسبت به دیگر فاکتورهای موثر در این سرطان همچون مصرف دخانیات، داشتن اضافه وزن و هورمون درمانی پس از یائسگی بیشتر است.

 

ویروس لوسمی گاو موجب آلوده شدن سلو‌ل‌های خون حیوان شده هرچند پزشکان همچنین در تلاش برای درک این مطلب هستند که ویروس چگونه به انسان منتقل می‌شود. این احتمال وجود دارد که محصولات لبنی منبعی از این آلودگی باشند. هرچند در این مطالعه چگونگی آلوده شدن نمونه‌های بافت سینه به ویروس لوسمی گاو مشخص نشده است.

 

به گزارش ایران ناز به نقل از لایوساینس، «گرتروده بوئرینگ»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که اکنون باید مورد بررسی قرار گیرد چگونگی ابتلای انسان به این ویروس است. همچنین این پرسش مطرح است که آیا این ویروس از طریق گاو به انسان منتقل می‌شود یا عامل انتقال آن انسان است؟

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه