چند نکته مهم به هنگام خرید گوشت

چند نکته مهم به هنگام خرید گوشت

مجموعه : رژیم غذایی ، تغذیه و سلامتی
چند نکته مهم به هنگام خرید گوشت

یک متخصص طب سنتی راهنمای خرید گوشت برای کاهش وزن را اعلام کرد و گفت: از خرید گوشت‌های پرچربی، سوسیس و کالباس خودداری کرده و مرغ‌های بسته‌بندی شده و بدون پوست خریداری کنید.

 

علی حسینی در اینباره ادامه داد: به هنگام خرید گروه گوشت، حبوبات و تخم‌مرغ باید نکاتی رعایت شود به عنوان مثال قسمت‌هایی از گوشت که دارای استخوان هستند مانند قلوه‌گاه و گردن دارای چربی زیادی است بنابراین مصرف آن باید محدود شود.

 

وی همچنین گفت: چربی‌هایی که در گوشت دیده می‌شود بهتر است قبل از مصرف جدا شوند، از خرید گوشت‌های چرخ شده و پرچرب خودداری کرده و ترجیحاً گوشت چرخ در منزل تهیه شود تا مطمئن شویم چربی اضافه ندارد.

 

حسینی گفت: بجای خرید انواع گوشت قرمز بهتر است از ماهی، مرغ و از خانواده پرندگان خریداری شود و مرغ‌های بسته‌بندی بهداشتی و بدون پوست بیشتر توصیه می‌شوند.

 

این متخصص طب سنتی گفت: سعی شود گوشت‌هایی خریداری شود که چربی‌های قابل مشاهده آن کم باشد چرا که گوشت‌ها معمولاً مقدار زیادی چربی غیرقابل مشاهده دارند.

 

وی افزود: از خرید انواع همبرگرهای آماده باید خودداری کرده و خرید سوسیس و کالباس بسیار محدود شود.

حسینی ادامه داد: خرید مغز، زبان و کله‌پاچه به دلیل داشتن چربی‌های زیاد بهتر است محدود شود و در مقابل مصرف حبوبات در اولویت خرید قرار گیرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه