کاهش و کنترل چروک شدن پوست صورت

کاهش و کنترل چروک شدن پوست صورت

مجموعه : بهداشت و زیبایی و فشن
کاهش و کنترل چروک شدن پوست صورت

مهم ترین عامل پیری زود رس پوست صورت اخم کردن است. کنترل و کاهش روند پیری پوست از آرزوهای اولیه بشر بوده است و متخصصان تلاش‌های زیادی برای این کار انجام داده‌اند. ممکن است در صورت شما هم چین و چروک‌هایی وجود داشته باشد که دلتان بخواهد از شر آنها خلاص شوید…

 

از قدیم گفته‌اند هر دردی درمانی دارد و برای هر مشکل چاره‌ای است. راهکارهای خلاصی از خط‌های اخم و لبخند را برایتان توضیح داده‌ایم.

 

بهترین روش از بین بردن خط اخم، ابتدا پیشگیری است یعنی باید به فرزندانمان از کودکی بیاموزیم دچار این عادت نشوند. بهترین روش آموزش هم این است که خود والدین این کار را انجام ندهند تا کودکان یاد بگیرند موقع نشان دادن احساس‌ها، عواطف و تغییرات خلقی حداقل انقباض را در صورت انجام دهند، همان‌طور که والدین و مربیان در کشورهای غربی به بچه‌ها می‌آموزند. اگر کسی چنین عادتی پیدا کند، در نوجوانی یا جوانی آثار شروع این خطوط دیده می‌شود و بهترین درمان آن در این سنین تزریق بوتاکس به‌وسیله پزشک متخصص پوست است تا ضمن اینکه چند ماه عضله موردنظر فلج و انقباض آن از اراده شخص خارج می‌شود، با آموزش پزشک برای بعد از برطرف‌شدن اثر آمپول و طبیعی شدن مجدد حرکت‌های عضله، جوان یاد بگیرد که این عادت را به‌تدریج فراموش کند.

 

اگر چروک دائمی شد: در صورتی که شکستگی و چروک عضله اخم دائمی شده باشد، باید ابتدا با تزریق آمپول بوتاکس عضله را بی‌حرکت کرد تا عمق چروک گسترش نیابد و 2 هفته بعد از تزریق که عضله کاملا بی‌حرکت شد، با تزریق ژل پرکننده آن را پر می‌کنند تا صاف شود. مدت اثر آمپول بوتاکس حدود 4-3 ماه و زمان اثر پرکننده 12-6 ماه است. لازم است بعد از این مدت دوباره تزریق انجام شود.

 

خط لبخند و تزریق بوتاکس: بهترین روش از بین بردن خط لبخند که در دو طرفه چانه ایجاد می‌شود، تزریق بوتاکس برای شل شدن عضلات منقبض‌شده و استفاده از اشعه رادیوفرکانسی، فراکشنال و لیزر co2 است.

ژل‌ها و پرکننده‌ها: بعضی از مردم خط از گوشه بینی تا گوشه لب بالا را«خط خنده» می‌دانند که علاوه بر خنده، غذاخوردن و صحبت کردن در ایجاد آن دخالت دارند. افزایش سن با کاهش حجم بافت نرم زیر پوست، زمینه ارثی، لاغری، تحلیل بافت فک بالا و لثه در شدت این چروک اثر دارند. درمان آن هم استفاده از تزریق ژل‌های پرکننده یا پرکننده‌هاست.

 

اگر خط از گوشه‌ بینی تا گوشه لب بالا تا خط خنده کشیده ‌شود، لازم است هر دو چروک‌ با هم با تزریق بوتاکس برای خط خنده و تزریق پرکننده برای پرکردن هر دو چروکدرمان شوند.

 

نظر پزشک را جدی بگیرید: تشخیص نوع درمان و انتخاب فرد مناسب از مهارت‌های پزشک است زیرا به کارگیری این روش‌ها در خانم‌های باردار و شیرده، افراد دچار بیماری‌های عضلانی و خودایمنی، کسانی که داروهای ضدانعقادی مصرف می‌کنند، مبتلایان به بیماری‌های عفونی و… ممنوع است. علاوه بر این، محل ورود آمپول، مقدار دارو، تکنیک تزریق، آماده‌‌کردن بیمار، مراقبت‌های بعد از تزریق و آشنایی با عوارض احتمالی آمپول بوتاکس و ژل‌های پرکننده(فیلرها) به مهارت، دانش و تجربه کافی پزشک نیاز دارد.

 

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه