مجموعه : خواص خوراکی ها. به گزارش ایران ناز: همه می‌دانیم که سیر خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی دارد. اما آیا از اثرات شفابخش پیاز چیزی می‌دانید برای آگاهی شما از فایده‌های پیازبه چند مورد اشاره می‌کنیم. ۱- پاک کردن جرم گوش. مرکز پیاز را دربیاورید و آن را در پارچه‌ای سفید بپیچید. سپس پارچه را در قسمت جلوی کانال گوش قرار دهید. مراقب باشید که پارچه داخل گوشتان نرود. یک شب آن را به همین حالت بگذارید و صبح ببینید که جرم گوشتان پاک شده سپس آن را به راحتی دربیاورید. ۲- کاهش سوزش محل سوختگی. پیاز را ب ...

5 خواص معجزه آسای پیاز

مجموعه : خواص خوراكی ها
5 خواص معجزه آسای پیاز

به گزارش ایران ناز: همه مي‌دانيم كه سير خاصيت آنتي‌اكسيداني قوي دارد. اما آيا از اثرات شفابخش پياز چيزي مي‌دانيد براي آگاهي شما از فايده‌هاي پيازبه چند مورد اشاره مي‌كنيم.

 

 

۱- پاك كردن جرم گوش
مركز پياز را دربياوريد و آن را در پارچه‌اي سفيد بپيچيد. سپس پارچه را در قسمت جلوي كانال گوش قرار دهيد. مراقب باشيد كه پارچه داخل گوشتان نرود. يك شب آن را به همين حالت بگذاريد و صبح ببينيد كه جرم گوشتان پاك شده سپس آن را به راحتي دربياوريد.

 

 

۲- كاهش سوزش محل سوختگي
پياز را بريده و به مدت ۲ دقيقه از قسمت برش‌زده روي محل سوختگي قرار دهيد. پياز سوزش را تسكين مي‌دهد و از شدت درد مي‌كاهد.

 

 

۳- التيام نيش زنبور
نيش زنبور را دربياوريد محل گزيدگي را نه فشار داده و نه بخارانيد. بهتر است كه يك عدد پياز را له كرده و آن را روي محل گزش قرار دهيد.

 

 

۴- كاهش دماي بدن
پياز را به قطعات كوچك برش زده و ان را در داخل جورابتان بگذاريد و چند ساعت جوراب را بپوشيد اين كار به شما كمك مي‌كند تا دماي بدنتان پايين بيايد.

 

 

۵- دفع سموم بدن
ساده‌ترين راه براي دفع سموم بدن خوردن پياز خام است.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شه�� خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه